21 Березня 2016

Які є види шпалер для стін?

Вибираючи шпалери для кімнати, багато просто губляться. Вибір цього оздоблювального матеріалу для стін дуже навіть великий, але і ціни часто кусають. При цьому ми хочемо вибрати шпалери, які ідеально впишуться в кімнату, підтримають загальний її стиль, будуть гарними і практичними. Щоб розібратися в цьому різноманітті, зробити правильний вибір і, що найголовніше, не переплатити, потрібно знати, які види шпалер для стін існують на сьогоднішній день.

Шпалери бувають різні

1. Класичні паперові

Шпалери паперові були відомі нам ще з дитинства – ми пам’ятаємо такі в квартирах наших бабусь, прикрашені дрібним квіточками. Ще й досі паперові шпалери зберегли свою актуальність – в основному завдяки широкому вибору малюнку і низькою ціною. Хоча такі шпалери мають ряд претензій до якості – вони бояться води, протираються, вицвітають на сонці.

Є кілька видів паперових шпалер – одношарові і двошарові, структурні, гладкі і фотошпалери.

2. Шпалери, які можна мити

Якщо попередній вид шпалер для спальні ще підійде, то в кухню однозначно варто купувати ті, які можна мити. Такі шпалери складаються з вінілового покриття (тому їх ще називають вініловими) і нижнього флізелінового шару.

Ці шпалери є більш дорогими, ніж попередні, але мають величезний плюс – не бояться вологи і довше зберігають вигляд нових. Таких шпалер теж є кілька видів – плоскі і пінисті, з важкого вінілу і шовкографії.

3. Текстильні

Такі шпалери є багатошаровими, причому верхній шар складається з тканини. Текстильні шпалери мають ряд плюсів – вони натуральні, екологічні, звукоізолюючі. При цьому текстильні шпалери надають кімнаті стильний, розкішний вигляд.

4. Бамбукові

Відносно новий вид шпалер, вже встиг завоювати серця шанувальників на всій території нашої країни. Такі шпалери є недорогими, при цьому їх колір можна міняти до 5 разів. Бамбукові шпалери приховують тріщини стіни і зовсім не бояться підвищеної вологості. При цьому, на жаль, бамбукові шпалери не можуть похвалитися розмаїттям кольорів.

5. Рідкі

По суті, це навіть не зовсім шпалери, а вид декоративної штукатурки. Такі шпалери не втратять своєї свіжості і яскравості протягом багатьох років, адже вони зовсім не вигоряють на сонці. Вони покривають стіну рівним шаром, тут Ви точно не помітите нерівних країв або стиків. Вони абсолютно безпечні з екологічної точки зору, мають високі шумоізоляційні властивості. Однак, рідкі шпалери мають і ряд істотних мінусів. Так, вони відрізняються високою ціною, при цьому бояться вологої чистки. Якщо Ви пошкодите такі шпалери, реставрація теж влетить Вам в копійку. Різноманітність кольорів не вражає.

6. Скловолокнисті

Ось ці шпалери дійсно ставляться «на століття». Вони покривають стіну товстим шаром, вирівнюючи її нерівності і заповнюючи тріщини. Скловолокнисті шпалери є дуже міцними. Їх не так-то просто пошкодити, тому це ідеальний варіант для сімей з домашніми тваринами. Скловолокнисті шпалери можна мити незліченну кількість разів жорсткою щіткою – вони абсолютно не бояться води.

Однак навіть такі чудові шпалери мають ряд мінусів. По-перше, вони є дорогими. По-друге, їх непросто поклеїти – тут потрібен надміцний клей і ідеально чисті стіни. А якщо Ви надумаєте поміняти скловолокнисті шпалери, доведеться після зняття влаштувати побілку – шар штукатурки буде істотно пошкоджений.

Це основні, найпоширеніші види шпалер для стін. Існують ще більш рідкісні металізовані шпалери, кварцові, пробкові, кам’яні … Звичайно, кожен покупець, в кінцевому результаті, повинен сам прийняти рішення, яким він хоче бачити інтер’єр кімнат. Нерідко головним аргументом при прийнятті рішення виступає ціна. Але що б Ви не вибрали, головне, щоб покупка довго радувала Вас і Ваших гостей!

left