26 Квітня 2016

Як виміряти вікно та розрахувати кількість тканини для штор

Ключове питання при облаштуванні та декоруванні віконного отвору – правильне здійснення необхідних замірів, на основі яких вибирається карнизштори і всілякі аксесуари. Для вимірювання краще використовувати жорстку металеву рулетку. Також для цього знадобиться олівець і аркуш паперу для нотаток.

Перший параметр – ширина самого віконного отвору. Тут же враховується відстань від вікна до труби, стелі, підлоги, батареї, плінтуса і інших виступаючих елементів. Заміряються обидва простінка, виліт і висота підвіконня, виступ батареї.

При використанні гардини на всю стіну вимірюється відстань між фіксаторами (зазвичай це декоративні заглушки карниза). Для створення красивого драпірування і м’яких складок при повністю закритих шторах ширина полотна традиційно збільшується у 2,5 або у 1,8 разів, в залежності від використання стрічки або люверсів. При використанні двох і більше полотен додатково накидається ще кілька сантиметрів, щоб половинки штори перекривали одна одну.

Вибір штор

При виборі штор враховується конструкція вікна, очікуваний ефект, особливості та призначення приміщення. Текстиль дозволяє візуально змінити кімнату, розширити або звузити простір, підняти стелю, поліпшити освітленість, надати комфорту і тепла.

В приміщення з невеликою кількістю світла не слід купувати щільні темні тканини. Інша ситуація з південною стороною, що вимагає додаткового захисту від сонця. Для кухні підійдуть більш практичні, невибагливі і недорогі матеріали, а штори для спальні повинні бути максимально функціональними, ефективними, гіпоалергенними і безпечними.

Використання підкладки – найпростіший спосіб поліпшити якість полотна, його ізоляційні властивості, продовжити термін служби і захистити від зовнішніх факторів. Підкладка знижує рівень зовнішнього шуму, захищає від ультрафіолету, попереджає втрату тепла. Кошти, витрачені на додатковий матеріал, окупаються його зручністю.

Вибір та розрахунок тканини для штор

Один з основних критеріїв при виборі штор – вибір тканини.

  • Натуральні целюлозні волокна. Вони екологічні, привабливі і охайні. Льон і бавовна можуть давати усадку при пранні, так що краще залишити незначні припуски. Для поліпшення експлуатаційних характеристик до складу вводяться синтетичні домішки.
  • Волокна тваринного походження. Шовк і шерсть – примхливі, дорогі, але привабливі матеріали, які надають інтер’єру розкоші і шику.
  • Хімічне волокно на основі органічної сировини. Це віскоза, модал, ацетат та інші тканини, що нагадують своїми властивостями натуральні аналоги. Їх переваги – оптимальні експлуатаційні характеристики в поєднанні з доступною вартістю.
  • Синтетика. Поліестер і його аналоги практичні, зручні, універсальні, довговічні і невибагливі.

Поширена висота – до підвіконня або до підлоги. Краще, коли тканина трохи не дістає до поверхні. Досить кількох сантиметрів, завдяки чому полотно не буде бруднитися і зношуватися внаслідок тертя. Щоб не перешкоджати проходженню тепла від батареї, штори повинні закінчуватися трохи вище. Для точності можна виконати кілька вимірів в основних функціональних точках, адже підлоги і стелі більшості квартир не ідеально рівні.

left