22 Листопада 2016

Використання натуральних матеріалів в оформленні кімнати

Незважаючи на розвиток технологій та інновацій, людину завжди притягує природа. Чим складнішим стає життя, чим більше в ньому стрімкого міського ритму – тим більш актуальні спокійні натуральні інтер’єри у будинках і навіть в офісах або громадських приміщеннях.

Вони дозволяють розслабитися, налаштуватися на потрібний лад, викликають розташування до себе, довіру, позитивні емоції і створюють гарний настрій. Для цього використовується широкий перелік матеріалів: дерево, камінь, бамбук, натуральні тканини, шкіра, хутро, морські елементи.

Натуральні штори, шпалери, спальні дрібнички і подушки – це не тільки краса, а й користь. Вони завжди екологічні, гіпоалергенні, виключно безпечні, а деякі матеріали навіть володіють природними антисептичними властивостями. Неповторна атмосфера тепла і затишку поєднується зі здоровим, корисним мікрокліматом.

Еко-стиль

Еко-стиль має безліч варіацій і проявів. Тут відсутні чіткі канони і сповна можна проявити себе. Основна особливість – використання натуральних матеріалів, природної кольорової гами і гармонійних поєднань.

Для оздоблення стін широко застосовуються дерев’яні панелі, коркове покриття, паперові шпалери з рослинними мотивами, лаконічні однотонні шпалери в природних відтінках, дизайнерські шпалери з інших натуральних матеріалів, оздоблювальний камінь або штукатурка.

Для стелі найчастіше використовуються дерев’яні панелі і балки. Для підлоги – камінь, керамічна плитка, паркет, стильні килими незвичайної природної фактури.

В текстилі популярні натуральні нефарбовані тканини: льон, полотно, ситець, рогожка, груба шерсть, невибілені полотна. При грамотному використанні вони виглядають стильно і сучасно, а в поєднанні з іншими аксесуарами задають неповторний колорит.

Натуральний текстиль для дому

 

Еко-стиль – це також натуральні текстильні вироби: штори, подушки, покривала, постільна білизна, чохли, скатертини, тощо. Для їх пошиття використовуються різні тканини, що відрізняються фактурою і характеристиками. Найчастіше серед них використовуються:

  • Бавовна і її види. Тканини з бавовни – одні з найпопулярніших в інтер’єрі, від постільної білизни до декору. Екологічний матеріал виключно гіпоалергенний, відмінно дихає, приємний на дотик, але вимагає акуратного прання.
  • Льон і мішковина. Фішка цих матеріалів – характерна фактура. Лляні речі і мішковина створюють відчуття затишку, тепла, домашньої атмосфери. З них шиють скатертини, штори, меблеві чохли, різні декоративні елементи в стилі кантрі.
  • Велюр і оксамит. Красиві, щільні декоративні тканини з ворсом. Використовуються всюди, від обтягування стін до пошиття штор і диванних подушок. Стійкі, довговічні матеріали, але вимагають дбайливого догляду.
  • Шовк. Елегантна, вишукана і дорога тканина з бездоганними естетичними якостями. Популярна при виготовленні штор і тюлі. Легка, красива і повітряна, вона також відрізняється міцністю і практичністю. Серед недоліків – вартість і вимогливість до догляду.

Також це може бути атлас, букле чи інші тканини. При виборі натурального текстилю для будинку враховується в першу чергу його призначення. Це дозволить підібрати не тільки красивий, але і практичний матеріал.

left