11 Березня 2016

Вибираємо штори для нестандартних вікон

Нестандартні вікна зустрічаються все частіше. Іноді цього вимагає економія місця в кімнаті, іноді таким чином виражається фантазія архітектора. Хоча ми всі звикли до старої доброї класики і хочемо вікна стандартної прямокутної або квадратної форми, періодично будівельники підкидають нам клопоту, роблячи вікна в кімнаті круглими, овальними, ромбовидними або навіть трапецієподібними. Господар такої кімнати стоїть перед складним завданням – як красиво оформити шторами таке ось незвичайне вікно?

Нестандартне вікно – перетворюємо проблему в стильний бонус

Для багатьох такі ось незвичайні вікна – це проблема, яка тягне за собою багато клопотів по підбору штор. Інші ж примудряються перетворити цю проблему в стильну особливість, яка робить кімнату яскравою і оригінальною. Якщо Ви – власник приміщення з нестандартним вікном, перед Вами фактично стоять два завдання.

1. Підібрати потрібну модель штор і пошити або купити її
2. Підібрати підходящу кріпильну систему – стандартний карниз не завжди підходить в такому випадку.

При перетворенні нестандартного вікна з проблеми в бонус, необхідно враховувати той факт, що нестандартну форму вікна немає потреби ховати або коригувати. Скоріше навпаки. Її потрібно підкреслити. Тоді вона стане незвичайною деталлю інтер’єру.

Вибираючи штори для нестандартного вікна, спочатку потрібно точно зробити виміри. Для цього потрібно врахувати такі параметри:

1. Площа приміщення в цілому
2. Розміри отвору вікна і його розташування
3. Форма віконної рами
4. Близькість балконних дверей

Після того, як всі виміри були зроблені, приступаємо до підбору штор.

Ідеальні штори для неідеального вікна

Розглянемо основні види нестандартних вікон і форму штор для них.

Якщо вікна Вашої кімнати трапецієподібної форми, то штори кріпляться на спеціальний карниз стопами (вид кріплення). В такому випадку штори будуть перебувати в статичному положенні. Якщо Вам захочеться додати в кімнату більше світла, штора відкривається і фіксується підхватами.

Багатогранні вікна – дуже цікаві. Вони бувають різними, тому тут складно підібрати якийсь однозначний варіант. Однак, найчастіше вони драпіруються аналогічно трапецієподібним вікнам.

Вікна у вигляді ромба вимагають посадженої на спеціальний каркас фіранки, яка кріпиться на гачок, закріплений у верхній частині вікна.

Вікна напівкруглої або овальної форми – ось вже справжнє поле для фантазії. Такі вікна можна оформити римськими шторами, спеціальними рулонними шторами, вони можуть бути прикрашені ефектними арочними конструкціями або задрапіровані звичайними фіранками. Для вікон такої форми ідеально підійдуть розкішні дизайнерські шториАвстрійські фіранки в даному випадку теж відмінний варіант.

Іноді буває так, що вікно є цілком стандартним за формою. При цьому воно може бути надто витягнутим по довжині або просто знаходитися у невдалому місці в кімнаті (занадто близько від балконних дверей, на скошеній стіні). В такому випадку штори повинні коригувати форму вікна. Наприклад, щоб зробити вікно візуально вужче, потрібно по обидва боки повісити масивні портьєри.

Якої б форми не були Ваші вікна, пам’ятайте, що використання додаткових елементів (ламбрекенів) і використання різних деталей декору (кистів, стразів, стрічки) відвернуть увагу гостей від форми вікна, прикувавши його безпосередньо до штор, що згладить нестандартність отвору.

Окремої уваги варті вікна мансардної кімнати. Тут вони не тільки є нестандартними за формою, але ще і розташовані в незручному місці – адже дах має найчастіше похилу поверхню. Штори в такому випадку відіграють роль не тільки елемент декору, але й повинні захищати кімнату від надмірного сонячного світла, якого в мансардах зазвичай більш ніж достатньо. На такі вікна найкраще повісити жалюзі або рулонні штори.

Пам’ятайте, що штори для нестандартних вікон найкраще замовляти у фахівця. Якщо Ви – не професійний закрійник, краще доручити оформлення нестандартного вікна справжньому майстру. Тоді Ви будете пишатися своєю незвичайною і такою затишною кімнатою!

left