26 Квітня 2016

Вибираємо карниз і розраховуємо його довжину

Сучасні карнизи для штор представлені в численних варіаціях. Вони відрізняються матеріалами, формою, способом монтажу та іншими особливостями.

Серед поширених рішень:

  • Дерев’яні карнизи. Добре вписуються в будь-який інтер’єр. Привабливості зовнішньому вигляду надає чітка і щільна структура деревини з вираженими волокнами.
  • Металеві карнизи. Прості, практичні і довговічні. Акуратні і витончені, вони витримують значні навантаження, включаючи вагу важких набивних портьєр.
  • Пластикові карнизи. Зручний і недорогий варіант. Вони прості в монтажі і невибагливі в догляді. В наявності – безліч форм і забарвлень, а також багатий асортимент аксесуарів.

За формою зустрічаються круглі, струнні і профільні карнизи. В основі перших – кругла штанга, товщина якої залежить від ваги штор. Тонкий трос в основі других зручний при створенні багатоярусних систем. Він дозволяє полегшити конструкцію, а також фіксувати карниз в різних положеннях: до стіни або до стелі.

Гнучкий профіль практичний при створенні арок та інших конструктивно складних елементів. Відмінність багетной конструкції – наявність декоративної планки, що закриває систему кріплення. Шинні або рейкові карнизи складаються з профільної системи з жолобками і рухомими роликами.

Розрахунок карнизу

Одне з основних питань коли потрібно купити карниз – розрахунок його довжини. Вона повинна бути такою, щоб зібрані штори повністю відкривали вікно. Традиційно до ширини вікна додається сорок сантиметрів, але необхідно також враховувати щільність тканини, якість драпірування, наявність наступного вікна поблизу.

Поширена помилка – придбання карниза точно по вікну. У такому разі не тільки важко досягти гармонійного результату, але і неможливо повністю відкрити вікно, за рахунок чого скорочується кількість світла в приміщенні. Важким портьєрам підійдуть більш довгі моделі, що дозволяють охайніше збирати штори по обидві сторони. Легкі і тонкі тканини потребують меншу кількість простору, тож і карниз може бути коротшим.

Ще один нюанс, безпосередньо пов’язаний з довжиною – вибір кронштейнів для монтажу. Їх кількість розраховується з урахуванням метражу конструкції. Кронштейни кріпляться по краях, а при необхідності – і по центру, щоб рівномірно розподілити вагу штор.

На що ще звернути увагу при виборі?

Обраний карниз повинен гармонійно вписуватися в інтер’єр і поєднуватися з шторами. Під класичну комбінацію легкої тюлі та важких портьєр підійдуть багаторядні системи, що витримують вагу тканини. Штори на люверсах навішуються на круглі або квадратні штанги.

Ковані металеві карнизи гармонійно вписуються в інтер’єр, в якому вже присутні інші ковані елементи. Щоб зробити систему непомітною, її можна приховати в спеціальній ніші або коробі з гіпсокартону. Для рулонних і римських штор передбачені відповідні моделі. Для складних архітектурних рішень існують кутові і гнучкі конструкції.

Грамотний вибір карнизів дозволяє візуально збільшити висоту стелі, розширити простір, регулювати освітленість, створювати всілякі декоративні ефекти. Сучасні технології дозволяють оснащувати карнизи підсвічуванням, автоматичними механізмами та іншими додатковими функціями.

left