БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: +38 (032) 232-40-22 | +38 (067) 285-99-09

м. Львів, вул. Сумська, 10

Rus Ukr

Штори

Римські

Римські Римські Римські Римські Римські

Що таке римські штори та чим вони відрізняються?

Прийнято вважати, що римські штори вперше з'явилися ще кілька тисяч років тому, за часів Римської імперії, за рахунок чого і отримали свою назву. Дивно, але за всі минулі століття конструкція і принцип роботи практично не змінилися. Сьогодні такі штори вважаються лаконічним, елегантним і стильним доповненням сучасного інтер'єру.

За типом римські штори можна умовно класифікувати на:

 • Класичні. Рівні і гладкі полотна формують горизонтальні складки при підйомі. При уявній простоті, вони дуже зручні, універсальні і витончені.
 • Каскадні. Складки залишаються навіть при повному розкритті. Найчастіше такі штори використовуються в класичних інтер'єрах, в стилі кантрі і подібних напрямках.

Кріпляться римські штори на окремі стулки або на все вікно, в залежності від побажань власника. А урізноманітнити їх можна цікавими і незвичайними декоративними елементами.

Замовлення римських штор: переваги та особливості

Плануючи купити римські штори, необхідно заздалегідь розібратися в їх специфіці та перевагах. Конструктивно вони являють собою цілісне полотно, з вивороту якого вшиті спеціальні горизонтальні планки, а по вертикалі – кільця. Внизу вшивається важка планка, яка і утримує форму штори.

Серед переваг римських штор:

 • Простота і практичність конструкції, зручність монтажу та управління;
 • Ефективність при захисті від сонця і сторонніх очей (додатково можна вибрати двох-або навіть тришаровий матеріал, що абсолютно не пропускатиме світло);
 • Ненав'язливий дизайн, який легко впишеться в будь-який інтер'єр;
 • Можливість гнучкого варіювання рівня освітленості;
 • Економія простору навколо вікна (справжній порятунок навіть для маленьких кімнат);
 • Істотна економія матеріалів на пошиття, порівняно з традиційними шторами і портьєрами;
 • Римські штори – знахідка для всіх, хто не любить надлишок текстильних виробів, які збирають пил і потребують постійного догляду.

Механізм управління – найпростіший. Ланцюгова або шнурова система дозволяє піднімати або опускати полотно, формуючи акуратні і рівні складки. За рахунок продуманої конструкції зафіксувати штору можна на будь-якому рівні. Сучасне рішення – дистанційне керування.

Як правильно обрати та купити римські штори?

Щоб замовити римські штор, потрібно визначитися з матеріалом:

 • Для напрямних, кілець чи інших кріпильних елементів використовуються дерево, метал, пластик, скловолокно.
 • Тканини – практично будь-які, від напівпрозорих до важких, щільних і світлонепропускних. Вибір відтінку і фактури повністю залежить від призначення.
 • В якості альтернативи текстилю – бамбук, соломка або плетене дерево.

Встановити римські штори можна на вікна абсолютно будь-якої форми та конфігурації. На карнизі полотно найчастіше фіксується міцною липкою стрічкою. При бажанні їх можна комбінувати з класичними шторами, поєднувати з тюллю, прикрашати бахромою або кистями, доповнювати ламбрекеном.

Замовити штори в м. Львів, в тому числі і римські можна, звернувшись за консультацією в наш інтер'єр-салон «Жаккард». Ми пропонуємо виключно сучасні, стильні та практичні варіанти, а також допомогу при виборі і безкоштовний виїзд дизайнера.