БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: +38 (032) 232-40-22 | +38 (067) 285-99-09

м. Львів, вул. Сумська, 10

Rus Ukr

Штори

Французькі

Французькі Французькі Французькі Французькі Французькі

Що таке французькі штори та чим вони відрізняються?

Історія французьких штор розпочалася ще в сімнадцятому столітті, за часів правління Людовика XIV. Саме тоді в побуті, в архітектурі, в інтер'єрах, в одязі і в моді активно поширювалася концепція гедонізму, і саме тоді вони вперше увійшли в моду, з тих пір практично ніколи не втрачаючи актуальності.

При оформленні розкішних палаців аристократів було важливо підібрати відповідний декор до дорогих і вишуканих інкрустованих меблів, пишних залів та величезних вікон. Безпрограшним рішенням стали французькі штори, вручну пошиті з дорогих матеріалів у вигляді спадаючих напівкруглих драпіровок – фестонов.

Французькі штори наповнюють приміщення урочистою, святковою, аристократичною атмосферою. Вони з однаковим успіхом використовуються як в будинках, так і в розкішних банкетних, концертних залах, театрах, ресторанах і палацах культури.

Замовлення французьких штор: переваги та особливості

Перш ніж замовити французькі штори, необхідно визначитися з особливостями їх конструкції. Вони відносяться до підйомних, а не розсувним фіранок. Щоб відкрити вікно, штори збираються в його верхній частині пишними складками. В опущеному ж вигляді фестони легкі, делікатні і елегантні.

За своєю суттю французькі штори максимально прості, але і тут є свої нюанси. Однаково важливе правильне формування і пропорції збірок. Також на виготовлення йде велика кількість тканини, в кілька разів більше бажаної довжини. Полотна поділяються на секції вертикальними шнурами, між якими і формуються складки.

Французькі штори можуть бути:

  • Декоративні. Складки фіксовані і не рухаються. Такі штори підвішуються на звичайний профільний карниз, а піднімаються і опускаються вручну.
  • Функціональні. Оснащені різними підйомними механізмами, що дозволяють піднімати і опускати конструкцію на потрібну висоту.

Чим більше складок – тим більш урочиста і вишукана штора, але важливо і не переборщити з кількістю та об'ємом, щоб не перевантажити всю конструкцію.

Як правильно обрати та купити французькі штори?

Основний критерій вибору французьких штор – пошуки ідеального матеріалу. Оскільки такі фіранки все частіше асоціюються з розкішшю і вишуканістю, тканини вибираються відповідні.

  • Для тонких, декоративних штор і тюлі – вуаль, органза, тафта;
  • Для щільних і функціональних штор – атлас, оксамит, шовк.

Такі матеріали завжди виглядають дорого, елегантно доповнюючи і завершуючи інтер'єр. Важливо, щоб тканина була досить щільною і жорсткою, щоб складки тримали форму, але при цьому залишалися легкими. Оптимальний варіант – суміш натуральних і синтетичних волокон.

Традиційне забарвлення французьких штор – класичне. Популярні білі, перлинні, сріблясті, золоті, шоколадні, пурпурні, кавові, бежеві та кремові відтінки. Орнаменти, якщо і є – дрібні, такі, які збережуться при формуванні складок. Хоча тепер не важко підібрати і більш сміливі, оригінальні кольорові рішення, які бездоганно впишуться в сучасний інтер'єр.

У нашому інтер'єр-салоні «Жаккард» в м. Львів є великий вибір сучасних і елегантних рішень. Тут можна замовити і купити французькі штори на будь-який смак. Також ми надаємо необхідні консультації та безкоштовний виїзд дизайнера для пошуку ідеального варіанту.