БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: +38 (032) 232-40-22 | +38 (067) 285-99-09

м. Львів, вул. Сумська, 10

Rus Ukr

Штори

Австрійські

Австрійські Австрійські Австрійські Австрійські Австрійські Австрійські

Що таке австрійські штори та чим вони відрізняються?

Серед популярних тенденцій при оформленні інтер'єрів – використання австрійських штор. За своєю формою вони нагадують два інших види: французькі та римські, а точніше – їх поєднання. Від французьких штор прийшла пишність складок, а від римських – принцип і простий механізм підйому.

Австрійські штори вперше з'явилися приблизно в XVIII столітті, на ті часи називаючись фестонами. Для їх пошиття використовувалася бавовняна або вовняна тканина, так що штори були досить щільними, пишними і розкішними. Це незабаром зробило їх вибором номер один при австрійському дворі.

Швидко поширюючись по домівках аристократів, австрійські штори більше ніколи не виходили з моди. Вони використовувалися на вікнах і навіть в дверних отворах, привносячи в інтер'єр елемент вишуканості і розкоші. І сьогодні австрійські штори – найпростіший спосіб підкреслити шик, ексклюзивність, продемонструвати вишуканий смак.

Австрійські штори: особливості та переваги

Основна особливість австрійських штор – їх конструкція і механізм. У повністю розправленому положенні це рівне, гладке полотно. Складки і драпірування утворюються по нижньому краю при підйомі в горизонтальній площині. Для цього вони стягуються спеціальними шнурами.

Для установки використовується рейковий карниз з системою петель, кілець і зав'язок. Для зручності управління – ланцюгова система з гальмуванням. Таким чином опускати і піднімати штори можна, не торкаючись полотна руками. Ланцюжок прокручується, поки штора не досягає бажаної довжини, а в спокійному положенні – самостійно стопориться і фіксується. До карнизу штора кріпиться найчастіше за допомогою липкої стрічки.

Як правильно обрати та купити австрійські штори у Львові?

Плануючи придбати австрійські штори, необхідно відзначити кілька нюансів. Основний з них – матеріал. Якщо раніше це були переважно щільні тканини, то зараз популярні легкі, повітряні і напівпрозорі полотна.

Цікаво виглядають штори з блискучих тканин, які оригінально переливаються в складках. Це шовк, батист, органза, вуаль або тафта. Чим тонший матеріал – тим легші складки. Складки з більш щільних тканин виходять чіткішими і глибшими, а з жорстких – ширшими і графічними.

Австрійські штори одночасно виконують практичну та декоративну функції. Тому важливо правильно визначитися ще й із забарвленням. В основному, це пастельні спокійні тони. Підійдуть і однотонні тканини з незвичайною фактурою, яка буде красиво переливатися на сонці або при кімнатному освітленні. Щоб зробити оформлення вікна й інтер'єр в цілому ще більш завершеним, використовуються різноманітні текстильні аксесуари і декор.

Ще один критерій – довжина. При її розрахунку необхідно враховувати надбавку на складки. Наприклад, щоб в закритому положенні по нижньому краю зберігалися акуратні фестони, довжина полотна повинна бути нижче підвіконня.

Поєднання класики і останніх трендів, традицій і прагматизму, простоти і витонченості, лаконічності і пишності, єдність протилежних стилів – все це актуальні тенденції в сучасному інтер'єрному дизайні. Придбати стильні і витончені австрійські штори в м. Львів можна в нашому інтер'єр-салоні «Жаккард». У нас – тільки оригінальні і елегантні рішення, що поєднують в собі красу і практичність.