21 Червня 2016

В чому особливість японських штор?

У сучасному інтер’єрі все частіше використовуються стильні, лаконічні та оригінальні японські штори, що представляють собою своєрідний екран з декількох панелей. Вони гармонійно вписуються в мінімалістичний або авангардний інтер’єр, в приміщення, виконані в будь-якій стилістиці.

Тканинне полотно кріпиться до окремої направляючої, за рахунок чого його зручно переміщати. Штори можуть розташовуватися суцільним полотном, драбинкою, симетрично розходитися по краях карниза.

Японські штори мають кілька основних переваг:

 • Ефективний захист від сонячного світла, протягів або спеки;
 • Простота догляду і невибагливість;
 • Можливість приховати штори в спеціальних нішах протягом дня;
 • Простота експлуатації;
 • Естетична привабливість для створення оригінальних декоративних рішень;
 • Можливість використання штор в якості перегородок для розділення простору;
 • Компактність;
 • Різноманітність декоративних і дизайнерських можливостей.

Різновиди японських штор

 

Для виготовлення японських штор використовуються різні, переважно натуральні матеріали. Це можуть бути напівпрозорі або непроникні щільні полотна будь-яких забарвлень і фактур. Найпоширеніші з них:

 • Витончений і елегантний шовк. Традиційний матеріал завжди вишукано і дорого виглядає. Може доповнюватися різними східними декоративними елементами.
 • Практичні і довговічні льон або бавовна. Вони захищають від яскравого сонця, не перешкоджаючи проникненню свіжого повітря, а також захищають від перегріву і не накопичують пил.
 • Штучні тканини. Серед них популярна напівпрозора органза, що дозволяє створювати оригінальні світлові композиції.
 • Щільні матеріали. Такі тканини практично не пропускають світло, а різні фактури і орнаменти використовуються в якості самостійного елементу інтер’єру.

Це далеко не повний перелік тканин, адже простота конструкції японських штор дозволяє використовувати для їх виготовлення будь-які матеріали. При виборі враховується стилістика приміщення, основне призначення та інші особливості конкретного проекту.

Встановлення та використання японських штор

Щоб японські штори виглядали гармонійно і привабливо, при виборі та монтажу необхідно враховувати їх естетичні особливості, гармонійно підібрати матеріали і кольори.

Конструкція для монтажу може відрізнятися. Панелі з направляючими рухаються по спеціальним карнизах з борознами. Прості конструкції складаються з однієї шини і застосовуються для найпростіших і функціональних рішень, основне завдання яких – безпосередньо захист від сонячного світла. Багатошарові системи дозволяють втілювати різні декоративні композиції, комбінуючи різні матеріали і фактури. Рідше використовуються підлогові карнизи, незамінні при створенні перегородок в приміщенні.

Управління шторами найчастіше здійснюється вручну. Також поширені варіанти з кордовими шнурами і навіть з електроприводом. В якості декоративного елемента штори можуть бути нерухомими. Для формування гладкої натягнутої поверхні тканинне полотно натягується на важкі планки. Такі штори не вимагають складного догляду і не створюють проблем при використанні. Замовити красиві штори у м.Львів, Ви можете у нас, інтер’єр-салоні “Жаккард”.

left