06 Лютого 2017

Інтер'єр у стилі функціоналізм. Нюанси

Функціоналізм як стиль інтер’єру виник у 20-х роках минулого століття в Німеччини. Головним його постулатом стала фраза: «Форму визначає функція». Прагнення визначити роль предмета у просторі стало закономірною відповіддю на процеси індустріалізації в тогочасній Європі. Натепер прослідковується тенденція повернення до цього стилю в інтер’єрі.

Простота і лаконічність – особливості стилю

При плануванні квартири, треба передовсім керуватися правилом: «Житло має бути зручним для життя». Вікно – це, в першу чергу, джерело світла. Штори слугують для захисту від світла, коли це необхідно. Зазвичай вони однотонні та прямі. Іноді замість штор використовують акуратні жалюзі. Жодних декоративних надмірностей, ускладнень та пафосу.

Перехід між кімнатами має бути продуманим так, аби легко можна було перейти зі спальні у ванну, а з кухні до спальні. Все у домі покликане виконувати своє основне завдання – не більше й не менше, тільки зручність. При плануванні необхідно врахувати максимальну кількість факторів. Зокрема, такі як природне освітлення, кліматичні умови регіону, точне призначення кожної з кімнат. Таким чином, кабінет найчастіше розміщують з північного боку, з південного боку – вітальню, а на сході найкраще  розташувати спальню. Це дозволить використовувати денне світло з максимальною користю. Весь простір розділяють на окремі зони за допомогою стелажів, ширм, штор, жалюзі. Ці «тимчасові стіни» теж прості й лаконічні, як усе в домі. Шпалери обирають легкого світлого кольору. Це дає відчуття незагромадженості простору та свободи.

Багатофункціональність і якість: як вибрати меблі?

І в плануванні простору, і у виборі меблів схиляються до геометричних ліній з прямими кутами, намагаючись уникати різких вигинів та ламаних ліній. Відхилення можливе лише тоді, коли дизайнер хоче відтворити форму людського тіла, оскільки ще однією особливістю стилю є його ергономічність.

Прихильники функціоналізму цінують мобільність та можливість виконувати велику кількість завдань одночасно, тому такі чудо-винаходи як диван-ліжко, крісло-ліжко, столик на коліщатах чи комфортний куточок здобувають неабияку популярність. При цьому, оббивку вибирають не надто яскравих кольорів, звертають увагу на складність догляду за нею. Для того, щоб простір не захаращувався, замість громіздких корпусних меблів використовуються вбудовані стелажі та шафи-купе. Полички часто «ховаються» за сходами або в своїх зонах.

 

 

Тільки не треба думати, що все у стилі функціоналізму має бути непоказними й потворними. Простота теж має свій неповторний шарм. Крім того, власник такого дому завжди турбується про надійність механізмів та якість матеріалів. Іноді це обходиться геть недешево.

Дух індустріального міста, чистота кольорів і форм, прямі лінії та жодних надлишків – ось переваги стилю. Тут немає химерності та зайвих деталей, властивих постмодерністським напрямкам в архітектурі, немає і тієї холодної відчуженості, що характерна для хай-теку. Функціоналізм підійде практичним сучасним людям, котрі цінують зручність і раціональність в інтер’єрі. Замовити штори у м. Львів для будь-якої кімнати та дизайну можете в нашому інтер’єр-салоні “Жаккард”.

left