16 Січня 2017

Стиль лофт в інтер'єрі. Його особливості

Концепція стилю лофт базується навколо ідеї переоблаштування в простір, або простір, що використовується, покинутого чи промислового об’єкта, горища, іншого не призначеного для цього приміщення.

В першу чергу лофт – це величезний відкритий простір, в якому не ховається нічого. Це високі стелі, широкі вікна, метал, скло, відкриті комунікації, стара або зістарена цегляна кладка. Труби, балки, грубе обладнання, необроблене дерево, старий бетон – все це нагадує про виробниче призначення приміщення.

Лофт можна назвати вишуканим мінімалізмом. Незважаючи на невелику кількість речей, елементів і деталей, всі вони ретельно продумані, в тому числі і штори. Недбалість лофту унікальним чином поєднує елегантність і простоту. На цьому тлі – сучасна техніка, максимальна функціональність кожної деталі, концепція відкритого доступу.

 

Історія виникнення

Своєю появою стиль лофт зобов’язаний епосі індустріалізації та появі численних фабрик і заводів. Ще на початку минулого століття люди почали обживати порожні цехи, а вже до 20-х років простежувалися загальні тенденції. Коли під час Великої депресії тисячі підприємств завмерли на місці, їх почали здавати як житло за низькою ставкою.

Незабаром такі «особливі» місця облюбувала творча публіка та богема, яку завжди привертали нестандартні та незвичайні явища. Величезні площі дозволяли створювати в них, що душі завгодно, реалізуючи будь-які ідеї та побажання.

Друга версія походження пов’язана з масовими переміщеннями виробництв з центральної частини Манхеттену до його околиць в 40-х роках, внаслідок чого багато заводських і складських приміщень звільнилося під житло. Звичайно, що переобладнати їх було набагато простіше і дешевше, ніж з чистого аркуша перебудовувати цілі квартали.

Величезну роль в популяризації стилю в 60-х роках зіграв Енді Уорхол, основоположник поп-арту, власник квартири-лофт, в якій він жив, працював і збирав учнів. Вже незабаром вимушений захід перетворилася в елітний тренд, а сам стиль має безліч відомих шанувальників навіть сьогодні.

 

Специфіка створення

Кожна деталь інтер’єру в стилі лофт – повноцінний самостійний акцент. Основне оздоблення – мінімальне та однотонне. Необроблені бетонні або цегляні стіни найчастіше такими і залишаються. Всюди присутні метал, скло, натуральні холодні відтінки. Текстилю – мінімум, і весь він простий, лаконічний та мінімалістичний.

Говорячи про меблі, найчастіше це прості, але яскраві моделі, або навпаки – максимально нестандартні рішення, ідеї сучасних художників і дизайнерів. Натуральні матеріали сусідствують з металом і пластиком. Характерна фішка – чітка, але оригінальна геометрія.

Популярні також технологічні конструкції, незвичайні світильники, створення зонального виставкового кольору. З декору – предмети сучасного мистецтва. Найчастіше це картини і постери, іноді – провокаційного змісту, які бездоганно виглядають на однотонних стінах. Популярні графіті та інші елементи вуличного мистецтва.

Якщо в інтер’єрі використовується яскравий відтінок або акцент – зазвичай він один. Так досягається максимально театральний, драматичний ефект, який ще більше підкреслює навмисний мінімалізм. Ідеальні штори у м. Львів для стилю лофт можете підібрати в нашому інтер’єр-салоні “Жаккард”.

left