17 Червня 2016

Штори і шпалери. Як їх комбінувати?

Створити гармонійний, збалансований і комфортний інтер’єр можна тільки при правильному поєднанні всіх його елементів, включаючи оздоблення і домашній текстиль. Важливо правильно комбінувати кольори, малюнки і фактури, в залежності від стилістики і призначення приміщення.

Найчастіше штори підбираються під уже готовий інтер’єр і меблі, адже їх набагато простіше відшукати і замінити. Нюансів вибору – безліч, але існує три основних принципи, що визначають загальний образ:

  • Монохромний;
  • Нюансний;
  • Контрастний.

Монохромний варіант вважається найпростішим і безпрограшним. При цьому не обов’язково підбирати штори тон в тон, можна вибрати полотна більш світлих або темних відтінків, залишаючись в межах гами. Теплі відтінки можуть візуально зменшити простір, але роблять приміщення комфортним і затишним. Холодні часто використовуються, щоб візуально розсунути кімнату.

При створенні складних композицій з декількох видів штор, необхідно, щоб хоча б одна була в тон основному кольору. Так можна створити єдину інтер’єрну лінію, роблячи приміщення більш цілісним. У композиціях часто використовуються контрасти і яскраві акценти.

Вибір візерунків, кольорів та фактур

 

Вибір штор з малюнком складніший, ніж вибір однотонних полотен. Існує кілька основних хитрощів, на які можна орієнтуватися:

  • Вертикальні смуги візуально розширюють простір. Вони підходять для вузьких стін. Поєднання з горизонтальними смугами шпалер створить цікавий декоративний ефект.
  • Горизонтальні смуги візуально піднімають стелі і збільшують невелике вікно.
  • Малюнки на шторах – відмінний акцент в монохромних приміщеннях або в приміщеннях з використанням двох контрастних тонів. Це допоможе об’єднати інтер’єр.
  • Геометричні орнаменти повинні поєднуватися між собою: кола з колами, а лінії з лініями. Для гри на контрастах слід зупинитися на візерунках різних розмірів. Наприклад, на дрібній клітці і великих колах.
  • Яскраві і великі візерунки на шторах поєднуються з лаконічними однотонними шпалерами або використовуються для підтримки аналогічних елементів в інших деталях інтер’єру.
  • Блиск, металік і перламутр повинні використовуватися акуратно і вимагають підтримки деталями або аксесуарами.
  • До шпалер з тканинною фактурою підійдуть гладкі штори, що підкреслюють їх оригінальність.
  • Білий, молочний, світло-піщаний відтінки – безпрограшні варіанти, які вписуються практично в будь-який інтер’єр.
  • Не слід зловживати великими декоративними елементами, щоб не створювати відчуття перевантаженості.

Вибір штор по стилю

Важливий критерій вибору – загальна стилістика приміщення. Стриманим і лаконічним інтер’єрам підійдуть такі ж штори. Хай-тек припускає блиск і металік, а також монохромні класичні кольори: білий і чорний. Підтримати романтичний образ можуть легкі, повітряні тканини, хвилі, волани, ламбрекени.

Класичний інтер’єр добре доповнять римські штори в тон стін. Модерн любить контрасти і незвичайні поєднання. Арт-деко допускає яскраві кольорові акценти та контрастні малюнки. Еко-стиль, мінімалізм і японський стиль вимагають натуральних тканин та фактур. Основне правило підбору домашнього текстилю одне: приміщення обов’язково повинно бути комфортними і має подобатися його власникам.

left