22 Лютого 2016

Що таке маркізи і як за ними доглядати?

Справжня елегантність полягає в тому, щоб бути як всі, але на свій лад. Це стосується не тільки нашої зовнішності, але і оформлення нашого житла. Саме тому ми так женемося за новинками, адже тільки таким чином можна створити неповторний вигляд нашого будинку. Власникам заміських будинків і офісів варто звернути увагу на таку новинку, як маркізи.

Маркізи – класика з італійським характером

Чесно кажучи, маркізи – це і не новинка зовсім. Ви напевно помічали яскраві, красиві козирки на літніх майданчиках в кафе або подібний же козирок над дверима офісу, який дарує тінь і одночасно несе назву фірми? Так ось, це і є різновиди маркіз. І якщо раніше подібні конструкції більше використовувалися для кафе, магазинів і робочих приміщень, останнім часом вони перекочували і в заміські будинки, дачі звичайних українців.

Якщо бути точним, то маркізи – це сонцезахисні конструкції у вигляді козирків, воланів або навісів. Зазвичай вони складаються зі спеціальної тканини, посадженої на жорстку металеву або дерев’яну основу. Конструкція з вигляду зрозуміла і проста, проте повторити її в домашніх умовах практично неможливо. У роздрібній торгівлі таких систем теж не знайти, тому виготовляються вони в спеціальних салонах за індивідуальним замовленням.

Хоча маркізи виконують цілком конкретну практичну функцію, а саме – оберігають вуличні тераси від сонця і вітру, вони ще й є стильним елементом декору. Маркізи прийшли до нас з сонячної Італії, де вперше почали використовуватися ще в 16 столітті. Першу маркізу винайшов венеціанець Франческо Борджія, що носить гордий титул маркіза. Справа в тому, що ніжна шкіра його улюбленої Адельгейди швидко горіла на сонці. Для того, щоб уберегти жінку від палючих променів, Франческо розпорядився обладнати територію замку спеціальними тентами, щоб маркіза могла відпочивати в тіні, насолоджуючись при цьому чистим повітрям і чудовими пейзажами. З тих пір споруди, що отримали назву «маркізи», стали використовуватися і звичайними людьми. Однак їх занадто тендітна конструкція робила їх непрактичними, адже маркізи швидко втрачали красу, вицвітаючи на сонці, а також ламалися під сильними поривами вітру. Але науковий прогрес не стоїть на місці, дозволяючи сучасному споживачу насолоджуватися горизонтальними (для захисту від сонця у дворі) або ж вертикальними (для альтанок) маркізами. Якщо Ви придбали маркізу для дачі або заміського будинку, не забудьте іноді піклуватися про неї, щоб «італійка» довго служила Вам.

Дбаємо про маркізи

Маркізи постійно піддаються впливу несприятливих наслідків вітру, дощу і бруду. Щоб вони надовго зберігали красу і виконували свої функції, вони повинні бути якісними. Не варто економити гроші, купуючи занадто тендітну маркізу. Вона створить багато клопоту потім.

Але навіть міцну, виготовлену з хорошої тканини маркізу необхідно періодично очищати. Для цього скористайтеся миючим засобом на натуральній основі і м’якою ганчіркою. Не використовуйте звичайний засіб для очищення маркізи. Є спеціальні засоби для чищення розчини, наприклад, Fabric Cleaner. Ви можете самостійно періодично протирати маркізу. Але хоча б іноді варто її для очищення віддавати професіоналам. Вони м’яко і якісно видалять забруднення, не пошкодивши при цьому водовідштовхувальний шар маркізи.

Якщо погода занадто вітряна, маркізи слід прибирати. Коли знімите маркізу, не забудьте обробити її м’якою насадкою пилососа. Якщо Ви виявите плями, видаліть їх м’якою губкою.

Після очищення від пилу і плям, обов’язково нанесіть спеціальний засіб на тканинну поверхню маркізи (наприклад, Fabric Guard), яке відновить її водовідштовхувальні властивості і стійкість до жирових плям.

Пам’ятайте, що занадто часто чистити маркізи не рекомендується – з кожним, навіть найделікатнішим очищенням, властивості тканини втрачаються. Для того щоб вберегти тканину маркізи від забруднення, її поміщають під козирок або встановлюють її в касеті.

Дотримуючись цих нехитрих правил догляду за маркізами, Ви надовго збережете її красу і міцність!

left