24 Березня 2016

Підбираємо текстильний декор для штор

Ось уже зроблений ремонт, кімната покращала і посвіжішало, а стіни прикрасили нові красиві шпалери. Ви розставили улюблені меблі по місцях і тепер готові приймати гостей і отримувати привітання у зв’язку з вдало завершеною трансформацією кімнати. Однак, над однією важливою деталлю Вам все-таки доведеться ще попрацювати – потрібно буде вибрати текстиль для кімнати і підібрати штори до нього.

Навіщо потрібен текстиль?

Текстиль це те, що робить безлике житло затишним. Деякі вважають домашній текстиль занадто пафосним і вважають за краще обійтися тільки найнеобхіднішим з домашнього текстилю – яскравою постільною білизною, красивим покривалом на диван і чохлами на крісло. Насправді, сучасні тенденції при оформленні інтер’єру такі, що саме текстиль виходить на перший план.

Щоб текстиль вписувався в загальний стиль кімнати, надавав приміщенню солідності і респектабельності, необхідно правильно підібрати його. Особливо важливо, щоб домашній текстиль поєднувався зі шторами.

Основні правила підбору

Текстиль і штори повинні поєднуватися (або відрізнятися – все залежить від того, яку саме мету при оформленні інтер’єру Ви переслідуєте) між собою за трьома ознаками – колірна палітра, фактура тканини і візерунок.

1. Колірна палітра

Текстиль і штори, як правило, купуються в кімнату, коли основний ремонт вже зроблений. Загальне кольорове рішення в кімнаті вже присутнє, так що текстиль і штори повинні гармонійно вписуватися в нього. Ті, хто має гарний смак, але при цьому не мають спеціальних знань, часто йдуть найпростішим шляхом – вибирають різні відтінки одного і того ж кольору.

Вважається, що колір штор і домашнього текстилю (обшивки крісел, покривала на дивані) повинен збігатися. Хоча іноді хочеться зіграти на контрасті – тоді кольори вибираються прямо протилежні. Наприклад, білі штори і чорна обшивка. Можна не використовувати настільки явний контраст в інтер’єрі, але додати якийсь яскравий елемент – наприклад, до спокійних тонів штор і обшивки додати червоні диванні подушки.

2. Фактура тканини

Якщо Ви віддаєте перевагу однотонній кольоровій палітрі і не граєте на контрастах, інтер’єр ризикує здатися нудним. Тоді на перший план виходить гра різних фактур тканини. Не бійтеся експериментувати! Підберіть до гладкої тканини штор подушки з великим тисненим візерунком, додайте покривало з фактурним плетивом. Так кімната засяє, отримає свій шарм і своє обличчя. Одночасно з грою фактур, можна і трохи пограти з відтінками кольору, але не варто занадто захоплюватися. При контрастних фактурах тканини, контрастні кольори не потрібні.

3. Візерунок

Візерунки на тканинах роблять приміщення більш індивідуальним. У той же час, це найвужча шпаринка ​​при оформленні кімнати домашнім текстилем і пошуком ідеального його поєднання зі шторами. Велика кількість різних візерунків і орнаментів зробить позбавлять кімнату стильності.

Для початку потрібно визначитися, в якому стилі оформлений Ваш інтер’єр. Якщо обстановка кімнати класична, то штори краще вибрати однотонні, а ось текстиль може бути прикрашений класичним вензелем.

Якщо кімната оформлена в стилі кантрі, то підійдуть текстиль і штори з природними мотивами.

Складний геометричний візерунок на шторах і покривалах ідеальний для кімнати в стилі хай-тек. Геометричний візерунок завжди виграшно виглядає в приміщенні. Однак, не переборщіть – якщо Ви вибираєте активний геометричний принт для обшивки дивана, то подушки і штори повинні бути однотонними або мати зовсім легкий, ненав’язливий малюнок.

Ці нехитрі принципи допоможуть Вам самостійно оформити кімнату, підібрати штори, обшивку дивана і крісел, постільну білизну. Якщо ж Ви сумніваєтеся або хочете використовувати складні тканини і візерунки, то варто звернутися за консультацією до професійного дизайнера.

left