06 Квітня 2016

Підбираємо аксесуари для штор

Для створення не тільки функціональних, але і привабливих дизайнерських рішень необхідно врахувати кожну дрібницю. Серед таких нюансів – аксесуари для штор, які дозволяють створювати оригінальні та цікаві драпірування, складні і багатошарові конструкції, стильні і красиві рішення.

Різноманітна фурнітура дозволяє підкреслити красу тканини, розбавити лаконічність, втілювати різні стилістичні рішення і створювати незвичайне оформлення вікна при мінімальних витратах.

Аксесуари для штор класифікуються на дві основні категорії:

  • Декоративні. Їх основне завдання – виключно естетичне. Це бахрома, ламбрекени, намистини, стрічки, розетки, рюші, мережива, популярні магнітні прикраси, тощо.
  • Функціональні. Вони прикрашають драпірування і спрощують його ефективну експлуатацію. Це стрічки і підхоплення, затискачі, кисті, кугелі та інші елементи.

Окрема група – аксесуари для карнизів. Кріплення для штор, фурнітура, обмежувачі і кронштейни можуть відрізнятися зовнішнім виглядом і оформленням. Стильне і традиційне рішення – люверси, здатні стати незалежним і яскравим декоративним елементом. Такі аксесуари підбираються з урахуванням конфігурації, матеріалу і призначення карниза.

Популярні також різноманітні наконечники, які використовуються в поєднанні з круглими і квадратними штангами. Як маскування використовуються накладки, стрічки, різьблені елементи і пластикові панелі, що приховують внутрішній механізм карниза.

Різновиди та призначення аксесуарів для штор

Один з основних аксесуарів для штор – підхоплення, завдання яких – фіксація драпірування в певному положенні. Це можуть бути текстильні підхоплення у вигляді петель або стрічок, а також всілякі кільця, кулі і кугелі з дерева, пластику або металевих сплавів. Такі елементи можуть бути максимально непомітними або яскравими і оригінальними, в залежності від дизайнерської ідеї.

Для створення багатошаровості і глибини використовуються ламбрекени. Вони дозволяють грати зі стилями та формами, візуально змінювати приміщення, доповнювати фактуру і забарвлення основного полотна. З тією ж метою використовується бахрома і кисті.

Цікаве рішення – прикраси, що легко знімаються. Вони дозволяють декорувати приміщення до різних заходів, змінювати настрій і зовнішній вигляд кімнати, вносити зміни в інтер’єр за допомогою незначних дрібниць і хитрощів.

Як підібрати відповідні аксесуари для штор?

Аксесуари для штор і карнизів сповна виконують своє завдання тільки за умови, що вони гармонійно вписуються в інтер’єр і створюють цілісну композицію. При виборі важливо пам’ятати про загальний стиль приміщення, а також керуватися почуттям міри, адже надлишок декору – гарантія перевантаженості і неохайності зовнішнього вигляду.

Фактура і колір портьєр грають важливу роль при виборі аксесуарів. Всі елементи можуть доповнювати один одного або бути контрастними, але вони обов’язково повинні поєднуватися між собою. Яскравим, помітним тканинам підійдуть стримані, лаконічні аксесуари в невеликій кількості. Скромні і однотонні штори – відмінний простір для гри з оригінальним декором і фурнітурою.

Грамотно підібрані аксесуари здатні освіжити приміщення, поліпшити атмосферу, створити необхідні акценти, приховати недоліки і підкреслити переваги драпірування. Поєднання декоративної функції і практичності порадує дбайливих господарів.

left