02 Серпня 2016

Оформляємо вікно в спальні

Оформлення вікна – найважливіша деталь при облаштуванні спальні. Для штор найчастіше використовуються щільні і двосторонні портьєри, здатні захистити від сонячного світла та вуличного шуму. Легкий тюль підійде на день, затінюючи приміщення і запобігаючи потраплянню пилу та комах.

Карнизи для оформлення вікна можуть бути:

  • Багетними, із захисною декоративною планкою;
  • Круглими, з різним діаметром труби;
  • Струнними, у вигляді практично невидимого троса;
  • Рейковими, по внутрішньому жолобу яких переміщаються кульки з петлями;
  • Профільними, придатними для створення складних геометричних форм.

Матеріали для виготовлення карниза, як і тканини для пошиття штор можуть бути практично будь-якими. Найчастіше це дерево, метал і пластик. Кріпляться карнизи до стелі або стін. Для складних систем вони монтуються в кілька рядів. Цікаве рішення – асиметричні конструкції чи штори. Вони дозволяють візуально змінити форму приміщення, звужуючи, розширюючи його, піднімаючи або опускаючи стелі, збільшуючи простір.

Вибір штор в спальню

Перед вибором штор для оформлення вікна в спальню необхідно заміряти розміри склопакета і висоту стіни. Також слід продумати розташування карниза: він може розміщуватися тільки над прорізом або на всю ширину. Все частіше зустрічаються зручні та практичні механізми відкривання. Вони можуть бути навіть автоматичними, управляти якими можна безпосередньо з ліжка за допомогою пульта.

Добре, якщо штори будуть зручно зніматися для прання і прибирання, адже щільні портьєри постійно накопичують пил. Для кріплення використовуються люверси, петлі, гачки і стрічки. Металеві кріплення шумлять, коли їздять по карнизу, так що для спальні краще підійдуть тканинні кріплення. Також можна використовувати спеціальні прокладки.

Окреме питання – оформлення нестандартних вікон. Залежно від особливостей конкретного об’єкта, нестандартність можна підкреслити або приховати. Важливо правильно спроектувати майбутнє оформлення, щоб краса поєднувалася з практичністю, адже саме функціональність – одне з найважливіших вимог до дизайну вікна спальні.

Оформлення вікна під інтер’єр спальні

Основний критерій вибору забарвлення штор в спальню – загальна стилістика приміщення. Квітковий орнамент навряд впишеться в хай-тек, важкі портьєри – в дитячу кімнату, а веселе мультяшне забарвлення – в класичний інтер’єр.

Підкреслити мінімалізм та зручність допоможе аналогічне оформлення вікна. Слід уникати бахроми, рюш, мережив і надлишку аксесуарів. Тут недоречні пишні драпірування та складні конструкції. Досить простого і лаконічного оформлення в тон.

В традиційний дизайн добре впишуться класичні штори. Сюди не підійдуть абстрактні принти, кричущі кольори чи недоладні візерунки.

Якщо інтер’єр спальні побудований на контрастах, то вікно може стати оригінальним яскравим акцентом. Якщо приміщення витримане в монохромних тонах, то і штори повинні вписуватися в кольорове рішення.

Холодні відтінки освіжають приміщення, зелений колір – заспокоює і надає свіжості, синій – розслабляє, а світлі тони – візуально збільшують кімнату і роблять її світлішою. Темні штори візуально звузять простір, але надійно захистять від світла. А якщо хочете створити оригінальне дизайнерське рішення – зверніть увагу на складні багатошарові і багатобарвні конструкції.

left