26 Квітня 2016

Оформляємо вікно в дитячій кімнаті

Закономірне бажання батьків – створення комфортного, здорового і приємного оточення для довгоочікуваного чада. Дитині завжди хочеться придбати все найкраще, а сприйнятливий дитячий організм і психіка вимагають максимальної обережності й акуратності в дрібницях.

Інтер’єр дитячої кімнати – один з вагомих факторів, який щодня впливає на дитину. Психологами доведено, що значення мають всі нюанси, включаючи вибір меблів, матеріалів, кольорів, розташування різних об’єктів. Не менш важливо, щоб всі елементи дитячої були безпечними і зручними навіть для найменших.

Один з ключових моментів оформлення приміщення – придбання текстилю, а один з основних текстильних елементів в кімнаті – штори, тюль і всілякі аксесуари, які беруть участь в оформленні вікна. Саме від оформлення вікна залежить кількість світла, комфорт дитини, її настрій і навіть самопочуття.

Сама віконна конструкція обов’язково повинна бути безпечною і надійною. Для дитячих існує спеціальна фурнітура, обмежувачі і допоміжні елементи, що дозволяють користуватися вікном навіть малюкам. Обраний карниз повинен бути міцним і надійно зафіксованим. Важливо, щоб він не міг впасти і травмувати дитину. Найбільше складнощів виникає при виборі штор, враховуючи різноманітність тканин, фактур і забарвлень.

Вибір тканин та кольорів

Є кілька основних рекомендацій по вибору текстилю для дитячої:

  • Матеріали повинні бути екологічні і гіпоалергенні;
  • Краще уникати легкозаймистих деталей;
  • Барвники повинні бути виключно якісні, нетоксичні і нешкідливі;
  • Штори неминуче накопичують пил, небезпечний для здоров’я і дихальної системи, так слід краще вибирати прості і невибагливі в догляді матеріали;
  • Натуральні тканини (наприклад, бавовна або льон) – нешкідливі, привабливі і забезпечують відчуття домашнього тепла і затишку.

Практичне і комфортне рішення – комбінація декількох матеріалів. Тонка тюль в поєднанні з щільними портьєрами дозволить легко регулювати кількість світла.

Вплив кольору на емоційний стан і розвиток дитини давно доведено. Оптимальний вибір – яскраві, але спокійні відтінки, що гармонійно поєднуються між собою і з іншим інтер’єром. Занадто кричущі кольори стомлюють і викликають надмірне збудження нервової системи, а надто похмурі – пригнічують і знижують працездатність. Діти більш сприйнятливі до подібних подразників, так що з вибором кольорової палітри потрібно бути максимально обережним.

Секрети правильного вибору штор для дитячої кімнати

Величезну роль при оформленні дитячої грає стать і вік дитини. Текстиль для новонароджених батьки традиційно вибирають на свій смак, але вже до 6 років у дитини формуються свої смаки і відчуття стилю, розширюється сфера інтересів, з чим обов’язково потрібно рахуватися.

Енергійним дітям підійдуть яскраві, але прості штори з недорогих тканин. Їх можна легко замінити при необхідності. Дорогі і вишукані матеріали найчастіше недоцільні. До того ж саме вони більш вибагливі у догляді, а діти постійно бруднять і псують текстиль.

Економічність повинна поєднуватися з якістю. Недорогий – не означає поганий. Неприпустимим є використання сумнівною синтетики, неякісних барвників, потенційних алергенів і інших сумнівних матеріалів. Правильно підібраний текстиль – запорука гарного настрою і самопочуття малюка, а також батьківського.

left