30 Січня 2017

Оформлення вікна в стилі хай-тек

Чіткість ліній, простота і функціональність – основа стилю хай-тек, котрий стрімко ввірвався в європейську архітектурну моду наприкінці минулого століття і досі надиктовує правила гри. Він для людей, готових по-справжньому оцінити високі технології, мінімалізм, зручність та комфорт. Сьогодні поговоримо про оформлення вікон у стилі хай-тек.

Матеріали, кольори, особливості

 

Перші вимоги – зручність та міцність. Хай-тек не терпить дешевих неякісних матеріалів. Недарма відомий американський архітектор Чарльз Дженкс називав будівлі, спроектовані в цьому стилі, «банківськими соборами»: вони насправді всі дуже дорогі. Це виражає престижність і підкреслює імідж. Оформлюючи вікна, теж передовсім треба брати до уваги якість матеріалів.

 

 

Ні в кімнаті загалом, ні на вікні зокрема не має бути нічого зайвого. Кожен предмет повинен лежати на своєму місці і мати чітке призначення. Вибираючи штори у м. Львів, варто звернути увагу, що для хай-теку в декорі характерна монохромна гама. Широко використовується сріблястий металічний колір. Іноді в тканину вплітають металічну нитку.

Головна вимога до карнизів – надійність. Треба подбати про те, аби карниз був якісно змонтованим та закріпленим. Оскільки хай-тек безпосередньо пов’язаний з високими технологіями, чудово підійдуть автоматичні системи, що дозволяють закривати та відкривати штори за допомогою пульта дистанційного керування. Крім того, такі системи є досить міцними, мають високу швидкість та не створюють шуму – все за законами жанру.

Крім цього, оформлюючи вікна стилі хай-тек, дизайнери часто використовують профільні та пластикові карнизи. Популярними матеріалами для декору є метал та скло.

Однак не можна забувати, що хай-тек – це передовсім креатив, який втілює у собі дух свободи нової доби. Найважливіше, аби не було нічого зайвого. Треба запам’ятати золоте правило стилю: що практичніше – то краще. Ламбрекени, тасьми, торочки майже не зустрічаються.

 

 

Часто в оформленні використовують елементи конструктивізму та кубізму. Характерними є прямі лінії та форми. Вікно навіть вдень рідко буває єдиним джерело світла. Для стилю властива децентралізація освітлення. Це створює візуальний ефект розширення простору.

Найчастіше таким чином оформлюються офіси. Також зараз в тренді сучасне високотехнологічне помешкання. Все частіше молоді креативні люди при розробці інтер’єру власної домівки схиляються до хай-теку.  Тільки, аби він не перетворився в хай-так, варто порадитися зі спеціалістами, які нададуть кваліфіковану допомогу.

Високі технології та природа

Планету необхідно берегти. Усвідомлення цього правила породжує і нові форми хай-теку – біо-тек та еко-тек. Їх прихильники розуміють, що треба шукати діалог з природою: співіснувати із середовищем, намагаючись якнайменше йому зашкодити. Наприклад, вибирати матеріали, котрі легко піддаються перероблюванню. Цікаво, що прибічником біо-теку став навіть початківець стилю Ренцо Піано.

 

left