17 Червня 2016

Модні тенденції в оформленні вікна

Декор вікон відіграє важливу роль при оформленні інтер’єрів. Штори, тюль, гардини та інші текстильні елементи не тільки виконують основне функціональне призначення, але і сприяють створенню цілісного і гармонійного інтер’єру.

Можна виділити кілька основних тенденцій при оформленні вікон:

  • Стандартне прямокутне вікно добре поєднується з простими і елегантними римськими шторами. Для зручності і практичності можна комбінувати жалюзі і щільні портьєри. Довгі вертикальні полотна візуально піднімають стелі.
  • Для невеликих вікон краще не використовувати занадто пишні, важкі і багатошарові композиції. Підкреслено полегшені варіанти з легких або середніх тканин поєднуються з акуратними перпендикулярними аксесуарами.
  • Збалансувати розташування зміщеного вікна допоможуть асиметричні штори.
  • Великі вікна вимагають ефективного світлозахисту. Для цього підійде легка денна тюль і щільні нічні гардини з важких тканин.
  • Вікнам на всю стіну підійдуть багатошарові штори, адже одні важкі портьєри швидше за все не впишуться, перевантажуючи конструкцію.
  • Лаконічні і практичні тканинні ролети невибагливі і багатофункціональні. З їх допомогою створюються витончені і ненав’язливі композиції.
  • Високим стелям підійдуть ламбрекени і драпірування, які роблять інтер’єр і загальні пропорції більш збалансованими.

Способи розвішування штор та створення композицій

Окремий нюанс при оформленні вікон – спосіб розвішування штор. Вони можуть бути вільно висячими, зі складками та драпіруванням, або відтягнутими в сторони за допомогою петель та інших аксесуарів. Найпоширенішим залишається верхнє кріплення. Тут також можливі варіації. Карниз може ховатися за спеціальною декоративною рейкою, залишатися відкритим, перекривати верхню частину штори або навпаки ховатися за драпіровкою.

Зовнішній вигляд оформлення залежить від кількості полотнищ. Це може бути одне широке полотно, що вільно рухається в сторони, два симетричних полотна, які розсуваються в протилежному напрямку, і три чи більше полотен для створення оригінальних багатошарових композицій. Для підвішування штор використовуються кільця, затискачі та інші спеціальні аксесуари, в залежності від конструкції карниза, виду тканини і дизайнерського проекту.

Модні кольори та візерунки

 

Одна з актуальних модних тенденцій при оформленні вікон – натуральність. У моді – натуральні тканини, природні кольори та принти. Попитом користується льон, бавовна, шовк, органза і бамбукові штори.

В інтер’єрах цього року все частіше зустрічається однотонність. Правильно обраний базовий відтінок задає настрій і характер всієї кімнати. Світлі шпалери поєднуються з більш насиченим текстилем чи навпаки. При цьому кольорові рішення залишаються в межах однієї гами.

У колекціях відомих брендів все частіше зустрічаються прохолодні і темні тони: зелений, коричневий, синій, горіховий і сірий. Спокійна синьо-зелена гамма добре впишеться в спальню, м’якуватий жовто-зелений – в затишну вітальню. Не втрачає популярності і класичний білий, що дозволяє візуально розсунути простір, надати йому легкості. Навіть важкі тканини в білому кольорі виглядають набагато витонченіше. Основний критерій – створення цілісного і гармонійного інтер’єру, який буде радувати власників.

left