20 Грудня 2016

Фотошпалери. Цікавий елемент декору

Фотошпалери – цікаве сучасне інтер’єрне рішення, яке все частіше зустрічається в квартирах, будинках і офісах.

Перші фотошпалери з’явилися близько 70-х років, але поступово інтерес до них почав згасати. Причиною тому була низька якість, недостатня чіткість зображення, маленький вибір і безліч проблем при використанні. Але технології друку постійно вдосконалювалися, і сьогодні фотошпалери вийшли на принципово інший якісний рівень. Тепер в наявності – будь-які текстури та малюнки.

Фотошпалери використовуються не тільки для прикраси, але і для візуальної зміни простору. З ними можна розширити кімнату, підняти стелі, зробити приміщення світлішим, легшим. Стильні кольорові акценти доповнять будь-який інтер’єр, від класичного до сучасного.

За типом сучасні фотошпалери класифікують на:

  • Паперові. Найпростіші, дешеві і популярні.
  • Вінілові. Міцні, щільні, невибагливі та стійкі.
  • Ламіновані. Найдовговічніші і практичні, не бояться сонця і вологи, не рвуться, не вицвітають та легко миються.
  • На полотні. Найдорожчі, але найбільш елегантні та вишукані. При виробництві використовуються віскоза, льон, шовк чи інші матеріали.

Відрізнятися може і текстура: соломка, гладь, пісок, черепиця, кора, штукатурка, тощо.

Переваги та особливості фотошпалер

Використання фотошпалер при оформленні інтер’єрів має цілий ряд переваг:

  • Якість. Сучасні шпалери відрізняються бездоганними експлуатаційними характеристиками. Вони не брудняться, не відклеюються, не блякнуть.
  • Варіанти зображень. Можна вибрати практично будь-яке зображення або виготовити шпалери по індивідуальному замовленню, аж до друку фотографій з особистих архівів.
  • Краса. Придбання буде роками радувати око та покращувати настрій.
  • Різноманітність. Тематика фотошпалер може бути будь-якою. Незмінно популярними залишаються пейзажі, панорами, рослинні мотиви, міські, морські та космічні види.
  • Довговічність. Сучасні фотошпалери максимально довговічні та невибагливі.

Хоча технологія друку сучасна, такі шпалери легко вписати навіть в найбільш традиційний стиль, якщо правильно підібрати фактуру і зображення.

Основна специфіка використання фотошпалер в тому, що вони вимагають ретельної підготовки стіни: її вирівнювання і грунтовки. У зворотному випадку вони підкреслять всі нерівності чи дефекти. Також важливо акуратно та правильно наклеїти листи, щоб зображення бездоганно збігалося.

Як обрати ідеальні фотошпалери в кімнату?

Крім експлуатаційних властивостей, фотошпалери також підбираються під конкретне приміщення. Наприклад, для вітальні краще всього підібрати нейтральний варіант, який завжди буде виглядати актуально. Виграшно виглядають моделі відомих картин, пейзажі або оригінальні орнаменти.

Атмосфера спальні повинна бути максимально комфортною і розслаблюючою. Нічого не повинно відволікати, дратувати, втомлювати або заважати відпочинку. Краще зупинитися на спокійних малюнках в спокійних тонах, без надмірно помітних чи яскравих фарб.

Для кухні в першу чергу потрібно підібрати максимально практичні матеріали, які не бояться забруднень і вологи. Для дитячої відмінно підійдуть деталізовані шпалери, які будуть сприяти розвитку малюка.

Нарешті, оформляти фотошпалерами краще тільки одну стіну, щоб не перевантажувати приміщення. В такому випадку вони повинні ідеально поєднуватися зі звичайними шпалерами та шторами на вікнах, щоб інтер’єр був цілісним і гармонійним.

left