06 Лютого 2017

Дизайн вікон зовні. Варіанти

Як відомо, Петро І «прорубав вікно в Європу». Цікаво, як воно виглядало з європейської сторони. Ця кумедна аналогія наводить на думку, що при оформленні вікон необхідно звертати увагу не лише на інтер’єр приміщення всередині, а й на вигляд знадвору. Розглянемо кілька варіантів такого зовнішнього дизайну. Бо, як відомо, найкраще, коли і вміст, і обгортка однаково класні.

Традиційно: віконниці vs штори?

 

Віконниці. Чудовим варіантом оформлення вікна зовні може стане віконниця. Зараз цей колоритний аксесуар виготовляють з дерева, пластика або ж зі щільної тканини. Окрім декоративних функцій, віконниця також виконує захисну. Зокрема, вона допоможе сховатися від нещадних сонячних променів, рясних дощів та граду, вбереже шибки від пошкоджень, а особисте життя – від сторонніх поглядів. Такий декор одразу викликає відчуття захищеності та південного тепла.

Зовнішні віконниці прикріплюються до рам знадвору і відкриваються назовні. Їх часто доповнюють різними фігурними прорізами та щілинами. Внутрішні прикріплюють до рам зсередини. Вони можуть бути суцільними або ж у вигляді жалюзі. Колір зазвичай підбирається, враховуючи загальний інтер’єр кімнати та вигляд знадвору. Найчастіше купують віконниці в коричневих тонах. Іноді їх фарбують у зелений, сірий чи охристий. Все залежить від дизайнерської фантазії та смаку.

 

 

Штори. Якщо ж ви традиціоналіст і цінуєте класику – чудовим рішенням декору будуть штори, тюлі, портьєри чи ламбрекени. Натепер їх асортимент неймовірно широкий. Вибір залежить від мети: вразити, здивувати, проявити вишуканий смак, зробити житло комфортним та зручним.  Звісно, найпростіше обрати однотонні штори зі щільною структурою. Коли ж хочеться чогось незвичайного, можна подумати про цікаві кольорові принти. Важливо, щоб вони підходили до візерунків на оббивці меблів та домашнього текстилю. А завдяки прозорому тюлю вікно не виглядатиме сиротливо. Тільки треба підібрати відповідний відтінок, аби все зі всім «грало».

Креативно: картини vs квіткові горщики?

Картини. Останнім часом все частіше вікна оформлюють картинами. У раму, котра складається з двох половинок, вставляють, наприклад, полотно Моне. Коли рама зсувається – вікно закривається полотном, коли розсувається – половинки пейзажу прикрашають пристінки по обидва боки вікна. Обираючи цей вид декору, можна продемонструвати власну оригінальність та винахідливість. Цей варіант є хорошим рішенням ще й тоді, коли потрібно захиститися від зовнішнього шуму. Прикрашені таким чином вікна мають чудові звукоізоляційні властивості.

 

 

Квіткові горщики. Дбайливі господині навіть у багатоквартирних будинках мріють про справжній власний сад. На щастя, його можна влаштувати прямо у себе під вікном. Петунії, братчики, пеларгонії у спеціальних контейнерах тішитимуть не тільки жителів дому, а й випадкових прохожих.

Що вибрати? Отож, віконниці, штори, тюлі, ламбрекени, горщечки з квітами чи креативні картини – варіантів безліч. І тому так складно обирати. На щастя, є фахівці, котрі завжди готові допомогти прийняти це важке дизайнерське рішення.

left