02 Серпня 2016

Австрійські та французькі штори. Їх історія та застосування в інтер'єрі

Класичні інтер’єрні рішення знову стають популярні. З’являється все більше сучасних інтерпретацій традиційних варіантів. Це стосується і оформлення вікон.

Знову в моді французькі та австрійські штори, що відрізняються схожим принципом, але різною структурою. Підйомні штори економлять простір і можуть підніматися до самої стелі, повністю відкриваючи вікно. Сучасні матеріали дозволяють удосконалити їхта адаптувати під актуальні модні тенденції.

Для пошиття найчастіше використовуються легкі та податливі тканини, адже важкі матеріали не забезпечують необхідної легкості драпірування. Залежно від призначення, це може бути прозорий тюль, органза або щільний шовк. Для складного драпірування краще підходять еластичні тканини, що утворюють м’які складки. Традиційно австрійські штори вважаються більш експресивними і урочистими, ніж французькі.

Австрійські штори та їх особливості

Особливим попитом серед підйомних штор користуються австрійські. На відміну від схожих французьких, вони не опускаються півколом до підлоги. Драпіроване полотно візуально розпадається на окремі сегменти. Складна конструкція забезпечує оригінальний зовнішній вигляд.

При використанні австрійські штори піднімаються вгору, а не роводяться в сторони. Для управління – спеціальні шнури. Сучасні моделі часто забезпечені електроприводом, так що управляти ними можна з дивана або ліжка. При правильному виконанні такі штори – стильний аксесуар в опущеному чи піднятому вигляді.

Стилістично австрійські штори не настільки універсальні, як французькі. Вони не так підходять для кабінетів або прийомних, але відмінно виглядають в їдальнях або вітальнях.

Австрійські штори з’явилися в 18 столітті. Вони були пишними і розкішними, так як шилися в основному з щільної бавовняної або вовняної тканини. Ними прикрашали свої житла аристократи і правителі. Пізніше вони використовувалися також для драпірування дверних проходів. Сьогодні це один з популярних та універсальних варіантів, що поєднує в собі переваги французьких і римських штор.

Французькі штори та їх особливості

Французькі штори – практична і витончена прикраса вікна, що підходить для вишуканих, але стриманих інтер’єрів. На тлі численних класичних моделей вони виділяються лаконічністю і простотою. На відміну від австрійських, французькі штори більш популярні за рахунок легкості конструкції і можливості самостійної заміни полотен.

Вперше французькі штори в звичному розумінні почали використовуватися в 16 столітті. Вони прикрашали багаті маєтки і палаци, демонструючи статус і смак господарів. Масову популярність вони отримали до 18 сторіччя, коли французькими шторами стали прикрашати концертні та театральні зали, прийомні і кабінети. Сьогодні вони використовуються також в спальнях і в вітальнях, створюючи затишну атмосферу.

Сучасні французькі штори можуть мати безліч драпірувань. Незважаючи на них, конструкція залишається простою, адже всі спадаючі елементи утворюють звичайне півколо. Разом з мінімумом деталей і аксесуарів, це робить такі штори практичними і невибагливими у догляді. Акуратні складки закладаються по всій висоті і називаються фестонами. Такі штори можуть використовуватися, щоб візуально підняти стелі.

left